Ewelina Smalec

nauczyciel języka polskiego | opiekun biblioteki szkolnej | wychowawca klasy 4a

O mnie

Jestem literaturoznawcą. Studia z filologii polskiej ukończyłam ze specjalizacją nauczycielską oraz antropologiczno-kulturową.

Dodatkowo jestem w trakcie studiów podyplomowych w zakresie terapii i edukacji osób ze spektrum autyzmu, w tym zespole Aspergera oraz innych całościowych zaburzeniach rozwoju.

W edukacji humanistycznej lektury, teksty literackie czy też wiedza o języku jest dla mnie drogą do celu, a nie środkiem samym w sobie. Bardzo ważne jest aby młodzi ludzie dostali na moich lekcjach czas, przestrzeń a potem też narzędzia do analizy tekstów literackich, dzięki którym będą uczyli się obcować z przeróżnymi sytuacjami w dorosłym życiu, tak aby stali się empatyczni, żeby żywili szacunek do każdej żywej istoty. Właśnie tego powinna uczyć ich literatura i szeroko pojęta edukacja humanistyczna.

Podczas lekcji bardzo mocno stawiam na indywidualizm każdego z uczniów, bardzo często wykorzystuję metodę rozmowy kierowanej czy burzy mózgów. Na moich zajęciach nie ma konkretnego klucza odpowiedzi.

Moje zainteresowania oscylują wokół literatury pisarzy trzeciego pokolenia oraz zjawiska traumy i nieprzepracowanej żałoby społeczeństwa po Holokauście, diarystyki oraz filmu dokumentalnego.

O nas
Kadra
AKTUALNOŚCI

Dla rodzica

Kontakt
O nas

Zajęcia
dodatkowe

Kadra
AKTUALNOŚCI

Dla rodzica

Kontakt

O nas

Zajęcia
dodatkowe

Kadra

AKTUALNOŚCI

Dla rodzica

Kontakt

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this