O nas

AKTUALNOŚCI

Zajęcia
dodatkowe

Dla rodzica

Kadra

Kontakt

FAQ

Informacje dla rodzica
Przedszkole Stonoga

Jakie są objawy autyzmu?

Jeśli Twoje dziecko:
1. Nie nawiązuje i nie podtrzymuje kontaktu wzrokowego, dziecko nie wskazuje palcem, nie używa gestów, mimika jest mało wyrazista, ma trudności w relacjach z rówieśnikami, nie bawi się z dziećmi, bawi się samo, woli starsze dzieci, nie dostrzega u innych osób smutku czy radości
2. Nie mówi i jednocześnie nie używa gestów i mimiki, żeby porozumiewać się z innymi osobami, mówi, ale powtarza reklamy, fragmenty bajek albo wypowiedzi innych osób, mówi, ale nie lubi rozmawiać, nie zadaje pytań, mówi, ale tylko o tym, czym się interesuje, używa bardzo bogatego słownictwa jak na swój wiek z zakresu tych dziedzin, które je interesują,
3. Bardzo intensywnie się czymś interesuje, często powtarza różne zachowania, bardzo lubi porządek, nie lubi zmian, wykonuje różne nietypowe ruchy np. dłońmi czy palcami, używa zabawek w nietypowy sposób, ustawia zabawki w rzędach, lubi powtarzalność
a może przejawia jeszcze inne, niepokojące zachowania, to znak, że należy udać się z nim na diagnozę, aby odpowiednio przeszkoleni specjaliści stwierdzili, czy nie przejawia zaburzeń ze spectrum autyzmu.

Należy pamiętać, że dziecko z autyzmem wcale nie musi aktywnie unikać innych osób, może nie mieć trudności z przytulaniem się, może nie zatykać uszu, nie podskakiwać, może świetnie mówić i mieć inteligencję znacznie wyższą niż jego rówieśnicy! A przy tym – prawidłowo postawioną diagnozę autyzmu.

Nie należy zapominać także, że stwierdzanie, czy dziecko ma autyzm czy nie, to zadanie całego zespołu diagnostycznego, w tym lekarza psychiatry dziecięcego, a nie mamy, babci, pediatry, psychologa, który nie specjalizuje się w diagnozach tego typu. Chociaż każda z tych osób może mieć najszczersze intencje i kierować się autentyczną chęcią pomocy.

Jeżeli rodzic podejrzewa u swojego dziecka autyzm, należy postąpić w jedyny słuszny sposób – umówić się na diagnozę w tym kierunku w placówce, która się w takich diagnozach specjalizuje i uczynić to możliwie najwcześniej. Im wcześniej zostanie postawiona prawidłowa diagnoza, tym lepsze będzie życie dziecka i jego rodziny. Zapraszamy do nas!

Jakie są zadania nauczyciela wspomagającego w przedszkolu?

Głównym celem nauczyciela wspomagającego jest usprawnianie codziennego funkcjonowania dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nauczyciel wspomagający koncentruje się na potrzebach dziecka, które wymaga dodatkowej opieki ze względu na swoją niepełnosprawność lub inne trudności. Wspiera dziecko w osiąganiu samodzielności oraz podejmowaniu wszelkich działań, udziela pomocy podczas zajęć edukacyjnych, podpowiada jak zastosować się do zasad obowiązujących w grupie, ale też ułatwia reszcie grupy rówieśniczej zrozumienie i zaakceptowanie deficytów dziecka z orzeczeniem.

Ile osób liczy grupa integracyjna w przedszkolu?

Liczba dzieci w grupie integracyjnej w przedszkolu wynosi nie więcej niż 20, w tym dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Ile wynoszą opłaty w przedszkolu?

Czesne bez orzeczenia

Cena
450

czesne zniżka

Cena
270

(orzeczenie)

BEZPŁATNIE
(Zespół Aspergera/Sprzężona)

wyżywienie dzienne

Cena
17 zł (od maja 2022r.)

Zapisy do przedszkola

Rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich pociech do naszych przedszkoli prosimy o wydrukowanie karty zapisu dziecka, a następnie z wypełnioną kartą zapraszamy do wybranej placówki. Zapisy trwają cały rok!

Niepubliczne Przedszkole Muzyczne STONOGA

(przy ul. M. Koryznowej 2)

Niepubliczne Przedszkole Muzyczne STONOGA 2

(przy ul. A. Struga 8)

Niepubliczne Przedszkole Muzyczne STONOGA 3

(przy ul. Zemborzycka 132-136)

O nas
Kadra
AKTUALNOŚCI

Dla rodzica

Kontakt
O nas

Zajęcia
dodatkowe

Kadra
AKTUALNOŚCI

Dla rodzica

Kontakt

O nas

Zajęcia
dodatkowe

Kadra

AKTUALNOŚCI

Dla rodzica

Kontakt

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this