O nas

AKTUALNOŚCI

Zajęcia
dodatkowe

Dla rodzica

Kadra

Kontakt

GRUPA EDUKACYJNA STONOGA

Zajęcia dodatkowe
w Przedszkolu Stonoga

Rodzaje zajęć

Stawiamy na holistyczny rozwój dzieci, dlatego zapewniamy im pełen wachlarz zajęć dodatkowych. Ważne jest dla nas:

Rozwijanie motoryki i kontaktów społecznych

Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne

Pełzamy, turlamy się, skaczemy, masujemy, przytulamy, robimy fikołki i koziołki, poznajemy części ciała, bawimy się razem. A wszystko po to, aby czuć się bezpiecznie w grupie, nauczyć się świadomości ciała i otoczenia. Zajęcia wspierają nasz rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalno- społeczny. Dzięki ciekawym aktywnościom potrafimy współpracować, ufamy sobie nawzajem i wiemy, że możemy na siebie liczyć. Czujemy się dobrze w swoim ciele.

Fikołkowo
Ruch to zdrowie, każdy przedszkolak ci to powie. Dlatego w Stonodze staramy się ruszać jak najwięcej. Zajęcia łączą ze sobą ćwiczenia usprawniające nasze ciało, elementy rywalizacji oraz wspaniałą zabawę. Uczymy się przyjąć pierwsze miejsce w zawodach, ale także pogratulować drużynie, która była szybsza lub dokładniejsza. To trudne zadanie, lecz nam wychodzi to świetnie. Pani dobiera ćwiczenia tak, aby angażować możliwie jak najwięcej części naszego ciała.
Dogoterapia
v
Zajęcia Sportowe (Przedszkoliada)

Rozwój artystyczny

Rytmika
Rytmika to to, co bardzo lubimy. To dobra zabawa przy piosenkach, w których poznaniu naukę wspomaga ruch i gest. Podczas zajęć kształtujemy poprawną postawę, estetykę ruchu, poznajemy walory artystyczne i wychowawcze, zgodnie współpracujemy w grupie i wspomagamy słabszych. Czytamy nuty głosem, bawimy się przy tym kolorami i fonogestyką. Realizujemy rytmy metodą tataizacji. Rozróżniamy metrum, taktujemy, piszemy proste „dyktanda” melodyczne i rytmiczne. Znamy tempo marsza i Polki, oraz polskich tańców narodowych. Gramy na instrumentach melodycznych i perkusyjnych. Gdy kończymy przygodę z przedszkolem, jesteśmy gotowi do kontynuowania edukacji muzycznej.
Plastyka
W trakcie zajęć plastycznych zamieniamy się w małych artystów. Malujemy, kleimy, rysujemy, wycinamy, zdobimy. Jednym słowem TWORZYMY. Zajęcia „Plamka” to czas, w którym każde dziecko w niezwykle przyjaznej atmosferze odkrywa w sobie talent i duszę artysty. Pani przy użyciu wspaniałych pomysłów, rozbudza w nas wyobraźnię plastyczną, a wytwory naszej pracy są na co dzień podziwiane przez gości przedszkola.
Zajęcia taneczne
Polski folklor jest piękny i barwny, dlatego w przedszkolu Stonoga zaprzyjaźniamy się z nim bardzo wcześnie. Podczas zajęć z tańca ludowego zapoznajemy się z polskimi tańcami narodowymi i regionalnymi, a także przyśpiewkami i zabawami. Uczymy się kroków i figur wybranych tańców oraz układów choreograficznych powstałych na ich podstawie. Wiemy, czym jest cwał boczny, podskok, obrót, rytmiczny przytup czy krok polki. Rozwijamy nasze zdolności, wyrabiamy poczucie rytmu, kształcimy sprawność ruchową i słuchową. Wiemy, że prawdziwy tancerz współpracuje z partnerem, a także dba o prawidłową postawę podczas tańca

Usprawnianie umiejętności praktycznych i rozwijanie wiedzy o świecie

Doświadczenie świata
Dlaczego cukier jest słodki, a cytryna kwaśna? Jak powstają kolory? Jakie substancje chcą się łączyć z wodą, a jakie nie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy na zajęciach doświadczania świata. Odpowiemy, a wcześniej sami to sprawdzimy, wcielając się w role małych naukowców i przeprowadzając różnego rodzaju eksperymenty. Zajęcia to połączenie sporej dawki wiedzy i świetnej zabawy. Uwielbiamy rozwiązywać zagadki otaczającego nas świata i odkrywać prawa nim rządzące.
Język angielski
Czy ktoś kiedyś powiedział, że języków obcych mogą uczyć się tylko starsze dzieci? Jeśli tak, to na pewno nie miał racji. W Stonodze już najmłodsze przedszkolaki mówią i śpiewają po angielsku. Znamy części ciała, kolory, elementy garderoby, potrafimy się przywitać, pożegnać i podziękować. Na każdych zajęciach uczymy się nowych słów i wyrażeń, które są dla nas bardzo ciekawe. Nauka języka to czysta zabawa, gdyż lekcje są wypełnione śpiewem, tańcem i zabawnymi sytuacjami.
Język migowy
Jak powiedzieć „dzień dobry” bez użycia słów? W jaki sposób pokazać, jak się czujemy przy pomocy gestów. Przedszkolaki ze Stonogi wiedzą to najlepiej. Może nie znamy jeszcze wszystkich słów w języku migowym, ale na pewno potrafimy powiedzieć „lubię cię” do przyjaciela, który nas nie słyszy. Poznajemy wiele wyrażeń i zwrotów używanych w języku migowym. Na zajęciach pani opowiada mnóstwo ciekawych historii, które zawsze niosą w sobie coś mądrego. Dzięki temu uczymy się pozytywnych postaw oraz kształtujemy zdanie na różne tematy.
Zajęcia kulinarne
O nas
Kadra
AKTUALNOŚCI

Dla rodzica

Kontakt
O nas

Zajęcia
dodatkowe

Kadra
AKTUALNOŚCI

Dla rodzica

Kontakt

O nas

Zajęcia
dodatkowe

Kadra

AKTUALNOŚCI

Dla rodzica

Kontakt

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this